24.11.2012

GREENPEACE'TEN ÇARPICI RAPOR

Zara, Mango, Levi's, Benetton! Greenpeace'ten şok rapor

Geçtiğimiz  hafta Detox kampanyası kapsamında Greenpeace'in yayımladığı raporda Zara, Mango, Levi's gibi markaların ürünlerinde tehlikeli kimyasallar olduğunu ortaya koydu.
Greenpeace uluslararası tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan rapor, Diesel, Esprit, Gap, Armani, H&M, Zara, Levi’s, Victoria’s Secret, Mango, Marks & Spencer, Metersbonwe, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, ve Vancl gibi Dünyaca ünlü markaların ürünlerinde  kimyasallar olduğu tespit edildi. Bu kimyasallar doğaya karıştığı zaman kansere ve hormon bozukluğuna neden olabiliyor.

Greenpeace'in yaptığı incelemelerde ürünlerinde tehlikeli kimyasalların bulunduğu 20 farkılı markanın içinde Zara, hem hormonal bozukluklara hem de kansere neden olan kimyasallar açığa çıkaran tek markaydı.

Rapordan sonrada bügün Greenpeace eylemcileri ZARA mağazası önünde eylemde bulunarak,  firmayı ürünlerinden zehirli kimyasalları arındırmaya çağırdı.

Türkiye'deki eylemle birlikte bugün, dünyanın 18 ülkesinde yaklaşık 700 Greenpeace eylemcileri ZARA mağazaları önünde benzer eylemler gerçekleştirdi.

Zehirli Giysiler: Modada Büyük Hile başlığı ile yayımlanan rapora buradan ulaşabilirsiniz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder