4.12.2012

Papa Twitter'a Kayıtsız kalmadı

Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16. Benediktus da teknolojiye merhaba dedi.

Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16. Benediktus da sosyal medyaya kayıtsız kalamadı. Twitter'da ’Pontifex’ adıyla hesap açtıran Papa, daha şimdiden 40 bin'den  fazla takipçiye ulaştı. İlk mesajını 12 Aralıkta yazacak olan Papa'nın, polemik yaşanmaması için Twitter'da kimseyi takip etmeyeceği açıklandı.
Dünya genelinde 1,1 milyon nüfusa sahip olan Katolikler, artık Papa'ya teknoloji sayesinde  daha yakın olacaklar. Papa'nın  ilk mesajı12 Aralıkta Noel ile ilgili olacağı belirtildi.Twitter’da açılan ’Pontifex’ adlı hesabından Papa, inançla ilgili mesajlar yayımlayacak.


Papa'nın Tweet'eri  Almanca, İngilizce, Portekizce, İspanyolca, Lehçe, Fransızca ve Arapça yayımlanacak ancak ilerde bu lisanlara yenileride eklenecek.

Papa'dan Twitter'a evet, Facebook'a hayır.

Öte yandan, Vatikan Basın Danışmanı Greg Burke, konuyla ilgili Vatikan Basın Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında muhatap olduğu, "Papa Twitter’da var neden Facebook’ta yok?" sorusunu, "Twitter, Papa’nın mesajlarını iletmesi ve daha çok insana ulaşması için daha uygun bir ortam" diye yanıtladı.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder